KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11522366
nr 1152 2366
Otto Strandman
(1871-1960), Sverige
Akvarell, Otto Strandman (1871-1970), Sverige. Höstlöv, signerad. O. S. 88, motivet: 20x17
Otto Strandman, svensk skulptör född 1871, död 1960.
måndag 11 december 2017
kl 19:54:39